Jednání zastupitelstva 27.1.2020

splash image

Na včerejším předlouhém jednání zastupitelstva stojí za vypíchnutí 4 témata. Velká diskuse se rozhořela na téma kulturních grantů. Ohledně spolupořadatelství mistrovství světa v cyklokrosu náš negativní názor trvá. V bodě různé se poté řešil participativní rozpočet a strategický plán rozvoje města.

Přečíst celý článek →

Piráti se zabývají mj. i revitalizací Pintovky

splash image

Revitalizace lesoparku Pintovka je součástí programového prohlášení “koalice odvahy”, jak někteří současnou vládu Tábora nazývají. Místní sdružení Pirátů Tábor se rozhodlo, že část rozpočtu investuje do architektonické mini-studie, jak by revitalizace mohla vypadat. Sešly se dva návrhy a výsledek vypadá moc pěkně.

Přečíst celý článek →

Shrnutí "vánočního" zastupitelstva

splash image

Poslední jednání zastupitelstva v roce 2019 mělo 3 stěžejní body: odpady, rozpočet a zoo. K odpadům se strhla plejada demagogických vystoupení z úst zaběhlých kritiků. Rozpočet se neobešel bez nekoncepčních návrhů těch samých. Zvítězil odvážný a odpovědný přístup a oba materiály prošly. O zoo se debatovalo již ve večerním bloku po příspěvcích veřejnosti. Debata však skončila bez přijetí usnesení.

Přečíst celý článek →

Shrnutí desáteho zasedání zastupitelstva

splash image

V pondělí 18. listopadu se uskutečnilo další řádné zasedání Zastupitelstva města Tábor. Pro nás zásadní body, které se projednávali, byly Schválení dotace pro neziskovou organizaci Fokus, podání žádosti o dotaci na výstavbu Centra pro Seniory, podání žádosti na 1. etapu revitalizace Sídliště nad Lužnicí a schválení záměru financování výstavby víceúčelové haly Mír. Bod, který se týkal úpravy Vyhlášky o odpadech, se z důvodu pozdního doručení materiálů stáhnul a bude se projednávat na prosincovém zasedání.

Přečíst celý článek →