Shrnutí zastupka 29.6.2020

splash image

Předprázdninové zastupitelstvo mělo dle našeho klubu dva stěžejní body. Přeložku a fotbalisty. Situace okolo přeložky se natolik změnila, že jsme navrhovaný materiál nepodpořili. Dotace do sportu jsou proporčně o dost vyšší, než zbytek dotovaných aktivit, takže pro nás byla podpora nepřijatelná.

Přečíst celý článek →

Shrnutí zastupitelstva 25.5.20

splash image

Zasedání se konalo v pozměněných podmínkách díky stále platným nařízením ohledně pandemie Covid19. Naším tématem bylo především delegování do Mikroregionu Táborsko a odmítnutí pardonu z nájemného pro Siko a O2 - velké společnosti, pro které pomoc z úrovně města není dle našeho klubu určeno.

Přečíst celý článek →

Krize jako akcelerátor inovací

splash image

Člověk by měl zůstávat pozitivní. Přestože lituji všech negativních důsledků pandemie, jako každá krize, má šanci přinést i některá pozitiva. Ukázala nám, že ne vždy je třeba cestovat za osobním setkáním a stačí se setkat online ve virtuální místnosti. Dokladem toho byla setkání krizového štábu. Někdy je to dokonce i produktivnější, jak ukázalo jednání komise zdravého města.

Přečíst celý článek →

Nouzová situace jako prověrka společnosti

splash image

Nikdo z nás nemohl tušit, jak masivní opatření budou provázet epidemii coronaviru z čínského Wuchanu. Stát zaspal. Místo svolání krizového štábu hned na začátku, jsme byli po 14 dnech – ve stádiu rozjeté epidemie – svědky serie slibů pana premiéra o dodávkách ochranných prostředků, které ve stěžejních dnech nedorazili. A tak samosprávám nezbylo nic jiného, než improvizovat.

Přečíst celý článek →