Základní pilíře smlouvy o spolupráci

splash image

Koaliční vyjednávání nedovolily vypracovat precizní programové prohlášení. Proto se koaliční partneři rozhodli pro započetí spolupráce na základě vydiskutovaného seznamu programových pilířů. Jeho rozšířením a zpřesněním v nejbližších týdnech vznikne programové prohlášení.

Přečíst celý článek →

Povolební strategie táborských Pirátů

splash image

Česká pirátská strana je liberální, demokratická, progresivní strana s důsledným protikorupčním programem akcentující transparentnost a digitalizaci. Naším cílem je prosazovat program, ať už jsme v koalici, nebo v opozici. Je důležité, aby volič, který se rozhodne hlasem podpořit Českou pirátskou stranu, věděl, jak budeme po volbách pracovat.

Přečíst celý článek →

Zeštíhlet společnosti a nastavit světlu veřejnosti

splash image

Město Tábor je stoprocentním vlastníkem čtyř obchodních společností: Správy lesů, Tělovýchovných zařízení (pod které spadá i kino Svět), Technických služeb a Bytesu, který má na starosti byty a teplo. Vzhledem k tomu, že valnou hromadou těchto společností není (veřejně probíhající) zastupitelstvo, ale za zavřenými dveřmi zasedající rada, mluví a ví se o nich poměrně málo.

Přečíst celý článek →

Tábor se výprodejem bytů připravil nejméně o 400 milonů

splash image

Kdyby měl Tábor dobře fungující kontrolní mechanismy založené na analýze širších dat, období, kdy se zbavoval svého bytového fondu za takřka výprodejové ceny, nemuselo trvat roky. Rozdíl nákladů a přínosů - tedy efektivita - je obrovský. V případě analýzy prodeje bytového fondu dosahuje 400 milionů korun. Představme si, kolik to bude, když se analyzují další data, např. z pronájmů.

Přečíst celý článek →