splash image

K řešení problému s havrany Piráti radí: sdílejte

Václav Klecanda | | zdravemesto,tz

Problém s přemnoženými havrany v Táboře trápí obyvatele již několik let. Nyní, když se objevil jako jeden z deseti priorit Zdravého města, se dotčení politici a úředníci probudili a snaží se ukázat, že něco ve věci dělají. Piráti vítají toto probuzení jako příležitost ke změně. Rádi by, aby data o počtech a hranicích havraních kolonií město zveřejnilo s cílem analyzovat, jak se situace vyvíjí. Ocenili by také sdílení koncepce řešení problému - tzn. jaká opatření se plánují, s jakým cílem a především pak sdílení zkušeností, co funguje a co ne, s ostatními městy nejen v Česku.

Problém s havrany není nový a město a jeho obyvatele trápí. Nevypadá to ale, že by ho město řešilo.

Pasivitu lidé vnímají, protože město s nimi nesdílí skoro nic. Je nutné, pakliže nějaká je, o aktivitě informovat občany neustále a to například ve vyhrazené stránce na webu města. Popsat jaká opatření proběhla, s jakým výsledkem a co se plánuje dál

Důležité je však i spolupracovat s ostatními městy, která stejný problém řeší, a sdílet navzájem zkušenosti co funguje a co ne.

Piráti tedy radí:

všechny informace sdílejte a spolupracujte. Jedině tak je možné mluvit o odpovědném přístupu, který by obyvatelé postižených lokalit rádi viděli.

zdravemesto,tz

Programové prohlášení "koalice odvahy"

Tábor 2020, Piráti, Jinak! a ČSSD - koaliční partneři se za účelem řádné a odpovědné správy města Tábora a jeho rozvoje se pro období 2018 - 2022 shodli na následujících programových prioritách v jednotlivých oblastech jeho života.

Přečíst celý článek →