splash image

Jiří Roubíček

admin | | volby,kandidatka

Kdo jsi a co děláš?

Mé jméno je Jiří Roubíček a bydlím v Táboře. Vystudoval jsem SPŠS v Táboře a poté jsem absolvoval bakalářské studium na Provozně ekonomické fakultě na ČZU v Praze. Je mi 32 let, jsem šťastně ženatý a mám jednoho syna. Pracoval jsem v centrále Vodafonu pro ČR a dnes podnikám. Starám se o krásný penzion v srdci Tábora. Zájímám se o politiku, finance, ekonomiku, cestování, sport a kulturu. Jsem jeden ze zakladatelů spolku Taboard, který se již 15 let v Táboře stará o mladé lidi, kteří se zabývají extrémními sporty, skateboardingem, snowboardingem a dalšími volnočasovými aktivitami včetně kulturních akcí.

Proč Piráti?

Politika mě zajímala už na střední škole. Jak plynul čas, narůstal ve mně pocit, že sledovat ji jen zpovzdálí nestačí. Po studiích a svém nastěhování zpět do rodného Tábora jsem dospěl do bodu, kdy nedokážu již jen nečinně přihlížet, ale považuji za nutné se aktivně zapojit. Z toho důvodu jsem začal spolupracovat s Piráty v Táboře. Piráti pro mne byli jasnou volbou, protože co slibují, to dodrží a líbí se mi jejich program, především transparentnost ve všech směrech a ambice zjednodušit stát pomocí technologií.

Co tě v Táboře trápí, co bys udělal jinak?

V Táboře mne nejvíce trápí neschopnost táborské politické špičky správně komunikovat s občany o jejich problémech a to, že jim nedokáží předat informace o důležitých věcech o kterých rozhodují. Chtěl bych tyto, pro mne zásadní neduhy, změnit a zjednodušit komunikaci mezi radnicí a všemi občany a více naslouchat hlasu Táboráků. Chtěl bych se také zaměřit na finance - na správné přerozdělování peněz z rozpočtu města, které musí být transparentní a musí být pečlivá zpětná kontrola, jak se peníze utrácejí. Takže dost řečí a pusťte nás na ně!

volby,kandidatka

Jednání zastupitelstva 27.1.2020

Na včerejším předlouhém jednání zastupitelstva stojí za vypíchnutí 4 témata. Velká diskuse se rozhořela na téma kulturních grantů. Ohledně spolupořadatelství mistrovství světa v cyklokrosu náš negativní názor trvá. V bodě různé se poté řešil participativní rozpočet a strategický plán rozvoje města.

Přečíst celý článek →

Piráti se zabývají mj. i revitalizací Pintovky

Revitalizace lesoparku Pintovka je součástí programového prohlášení “koalice odvahy”, jak někteří současnou vládu Tábora nazývají. Místní sdružení Pirátů Tábor se rozhodlo, že část rozpočtu investuje do architektonické mini-studie, jak by revitalizace mohla vypadat. Sešly se dva návrhy a výsledek vypadá moc pěkně.

Přečíst celý článek →