splash image

Ohňostroj spíš na Silvestra

Václav Klecanda | | zastupitelský-příspěvek

Letos jsme byli v rámci programu Táborských setkání svědky hezkého ohňostroje nad Jordánem. Akce se ale pojí s náročnou logistikou, kdy hlavní program probíhá na náměstí, najednou se masa lidí má přesunout k nádrži Jordán, kde se za deset minut vystřílí ohňostroj. Vzápětí se všichni opět vrací na náměstí, na pokračující kulturní program.

Nebylo by přece jen lépe ohňostroj nechat na Silvestra? Oficiální ohňostroj by mohl nalákat i samozvané ohňostrůjce z různých koutů města, kteří by střelby přenechali profesionálům. Mohla by to být příležitost k potkávání se u příležitosti oficiální akce. A nebo třeba i k založení silvestrovské tradice.

Můj největší zážitek z ohňostroje je kachna, které kroužila kolem pontonu a nechtěla na vodu a nemohla na břeh :) Stejně jako rachejtle odpalované z pod hladiny nebo těsně nad hladinou. Jan Příbramský

Čím ale zalepit díru v programu Táborek? Myslím, že zajímavých audiovizuálních alternativ je celá řada. Od různých laserových show, po videomapping až např. po “tanec dronů”, kdy formace létajících osvětlených dronů stvárňuje trojrozměrné obrazce na obloze. Show by tak byla vidět z různých úhlů, včetně náměstí. Bez hluku a bez sazí v očích.

zastupitelský-příspěvek

Piráti Tábor v roce 2020

Na začátku nového roku se sluší ohlédnout se za rokem předešlým. Minulý rok nás bohužel postihla epidemie koronaviru, která zasáhla do všech oblastí lidského života a zabránila vzniku většího množství předpokládaných inovací. V Táboře v prvé řadě bylo totiž důležité bezpečně zajistit chod města a současně pomoci těm nejzranitelnějším a nejzasaženějším. Díky úsilí celého radničního týmu jsme nastalou situaci zvládli a připravili se svědomitě i na druhou vlnu epidemie

Přečíst celý článek →