splash image

Krize jako akcelerátor inovací

Václav Klecanda | | zastupitelský-příspěvek,covid19

Člověk by měl zůstávat pozitivní. Přestože lituji všech negativních důsledků pandemie, jako každá krize, má šanci přinést i některá pozitiva. Ukázala nám, že ne vždy je třeba cestovat za osobním setkáním a stačí se setkat online ve virtuální místnosti. Dokladem toho byla setkání krizového štábu. Někdy je to dokonce i produktivnější, jak ukázalo jednání komise zdravého města.

Ukázala, že je celá řada zaměstnání, které je možné dělat (alespoň zčásti) z domova. V neposlední řadě potvrdila, jak důležitá je digitalizace. Bohužel také odhalila některé legislativní překážky, které je v tomto případě třeba překonat.

Věci se dávají do pohybu. Poslanci mluví o ušetřených hodinách i milionech díky setkávání s kolegy online. Ministerstva čím dál víc skloňují portál občana. A ani Tábor nezůstane pozadu. Do konce měsíce května bude tento portál mít i naše město. Pomocí něj bude možné podávat elektronické žádosti a sledovat jejich vyřizování, on-line platit poplatky a mít přehled, které již byly uhrazeny, nebo dostat upozornění na ty, které je třeba zaplatit. Vše jednoduše, kdykoli a bez čekání.

Je to další krok k pirátské vizi, že všechny úřady mají být kompletně dostupné online. Věřím, že tuto možnost uvítá značná část občanů. Minimálně ti, kteří neradi čekají ve frontách :)

zastupitelský-příspěvek,covid19