Město Tábor podpoří stipendiem již třetí budoucí zubařku

12. září 2023
Město Tábor podpoří stipendiem již třetí budoucí zubařku

Problém s nedostatkem zubních lékařů je v některých městech našeho kraje bohužel dlouhodobý. V Táboře se proto rozhodli zvýhodnit studující zubaře a tím je zavázat, aby svou praxi po dokončení školy založili právě zde.

Právě na zářijovém zastupitelstvu byla takto podpořena již třetí budoucí zubařka. „Po dokončení studií si podle smlouvy musí otevřít praxi v našem městě minimálně na pět let. A zároveň do jednoho roku doložit smluvní vztah alespoň se čtyřmi zdravotními pojišťovnami,“ popisuje Pirát Martin Mareda, který v Táboře zastává funkci místostarosty. „Podle mě je to dobré řešení. Naše město pomůže studentům s náklady na školu a na oplátku získáme záruku, že v našem městě vzniknou nové ordinace, které pokryjí odchody zubních lékařů do důchodu,“ popisuje stipendijní program, který by měl podpořit až deset nových zubařů pro Tábor.

Na posledním zastupitelstvu se také opět objevil požadavek, aby takto podpoření zubaři museli přednostně brát místní pacienty. „Zajistíme tedy právní posudek, zda vůbec existuje opora v zákoně, aby tato podmínka byla součástí smlouvy. Popravdě si ale nedokážu představit, jakým způsobem bychom toto kontrolovali a vymáhali. Lékař přece nemůže odmítnout péči na základě bydliště. Nechci ale závěr předjímat,“ odpověděl na tyto připomínky Martin Mareda.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Díky skenovacímu autu bude v Táboře lepší kontrola parkování

Díky skenovacímu autu bude v Táboře lepší kontrola parkování

Přibližně od poloviny příštího roku by táborskými ulicemi mohlo začít jezdit speciální skenovací auto, které zlepší kontrolu parkování ve městě. Rada města uložila Odboru dopravy a městské společnosti TST činit kroky k jeho pořízení. Podobná auta pro kontrolu parkování využívají i jiná města jako například Praha nebo České Budějovice.