Roubíček-jiří
27. června 2024

Vrátili jsme olympiádu dětí a mládeže na jih Čech

V letošním roce se v našem kraji konala největší multisportovní akce v České Republice.

čelni-kandidati-jčk
19. června 2024

Jihočeští Piráti chtějí kraj bez korupce, bez kmotrů a pro Jihočechy

Jihočeské Piráty vede do letošních krajských voleb místostarosta města Písku a současný krajský zastupitel Josef Soumar. Spolu s dalšími čelními kandidáty Veronikou Kovářovou, Jiřím Roubíčkem, Zuzanou Kudláčkovou, Tomášem Posekaným, Kamilem Podzimkem a Sandrikem Bednářem dnes představil programové priority Pirátů do voleb. Chtějí se zaměřit například na dostupnost lékařské péče, ochranu přírody a kvalitní dopravní infrastrukturu.

roubíček_jiří
23. května 2024

I volnočasová hřiště si zaslouží podporu kraje

Měla by být v každém malém městě či vesnici venkovní posilovna? Mohla by! Možná se to zdá jako sci-fi, ale dnes již celkem běžně existují workoutová hřiště, kde si své tělo může protáhnout kdokoli, kdo má chuť – a roli posilovny nebo tělocvičny tak dokážou alespoň částečně nahradit.

cb-tabor
23. května 2024

Evropská tour přijela do Českých Budějovic a Tábora

Pondělí 20. května patřilo v Táboře a v Českých Budějovicích Pirátům. Do jižních Čech totiž přijeli kandidáti do Evropského parlamentu. Rozdávali jsme s nimi Pirátské listy i úsměvy. V tomto článku navíc najdete i odkaz ke stažení aktuálních Pirátských listů.

bannery grafika23-ilustrační
12. března 2024

Hledáme dobrovolníky: Objednejte si zdarma pirátskou plachtu a podpořte nás!

Také v letošním roce budeme mít k dispozici bannery s našimi kandidáty, a to jak na jarní volby do Evropského parlamentu, tak na podzimní krajské volby.

Martin mareda
7. března 2024

Martin Mareda: Máme odvahu zastat se těch nejohroženějších!

V sociální oblasti zastupitelský klub Pirátů ostřížím pohledem dohlíží nejen na dotační tituly vyhlašované krajskou koalicí. Martin Mareda pro vás shrnul, jak situace s dotačními tituly v této oblasti vypadá.

7_jirka-roubicek-olympiada
7. února 2024

Jiří Roubíček: Olympiáda dětí a mládeže se po patnácti letech vrací do Jihočeského kraje

Dnes vám chceme představit, kdo se skrývá pod číslem tři na naší kandidátce do krajských voleb… Je to současný krajský zastupitel Jiří Roubíček z Tábora. Jeho hlavním tématem je cestovní ruch a sport. Mimochodem věděli jste, že nás letos v kraji čeká olympiáda? Konkrétně ta dětí a mládeže. Jirka si proto připravil článek právě o ní.

KF_tabor2
22. listopadu 2023

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.

skenovaci_auto
13. října 2023

Díky skenovacímu autu bude v Táboře lepší kontrola parkování

Přibližně od poloviny příštího roku by táborskými ulicemi mohlo začít jezdit speciální skenovací auto, které zlepší kontrolu parkování ve městě. Rada města uložila Odboru dopravy a městské společnosti TST činit kroky k jeho pořízení. Podobná auta pro kontrolu parkování využívají i jiná města jako například Praha nebo České Budějovice.

static/media/green-money.jpg
12. října 2023

O čem jednali táborští zastupitelé v říjnu?

Přinášíme vám přehled z říjnového táborského zastupitelstva, které se konalo 9. října 2024. I tentokrát byly na programu zajímavé body, které vám chceme podrobněji představit.

Kf-pisek
5. října 2023

Zveme Vás na Krajské fórum v Písku!

Už tuto neděli 8. října 2023 zakotvíme v Písku! Čeká nás zde především důležitá debata s budoucími Pirátskými kandidáty na přední místa do krajských voleb.

hajenka_nechyba
27. září 2023

Pro hájenku Nechyba se konečně blýská na lepší časy

Hájenka Nechyba v krásném prostředí okolo obory Smolín je prázdná a víceméně nevyužívaná již více než 10 let. O využití a možnosti rekonstrukce této městské nemovitosti se od této doby nárazově diskutuje. Nyní to vypadá, že se zde konečně začne něco dít.

zubař-ilu
12. září 2023

Město Tábor podpoří stipendiem již třetí budoucí zubařku

Problém s nedostatkem zubních lékařů je v některých městech našeho kraje bohužel dlouhodobý. V Táboře se proto rozhodli zvýhodnit studující zubaře a tím je zavázat, aby svou praxi po dokončení školy založili právě zde.

Martin mareda
6. září 2023

Shrnutí toho nejdůležitějšího ze zářijového zasedání zastupitelstva

První poprázdninové zasedání zastupitelstva přineslo hned několik zajímavých bodů. Jednalo se například o dalším stipendiu pro budoucí zubařku nebo fotbalovém stadionu.

veronika_kovarova
2. července 2023

Jihočeští Piráti si zvolili nové vedení, předsedkyní se stala Veronika Kovářová

Novou předsedkyní krajského sdružení Pirátů se stala Veronika Kovářová, která dosud ve vedení jihočeského sdružení působila na pozici místopředsedkyně. Zároveň je také ve vedení krajského zastupitelského klubu a místního sdružení Strakonicko.

IMG_20230619_124829
27. června 2023

Václava Klecandu nahradil v radě a zastupitelstvu Tábora Jan Příbramský

Dosavadní táborský radní Václav Klecanda se rozhodl odstoupit ze své funkce radního a zastupitele. Jeho místo převezme Jan Příbramský.

static/media/44986436_1983689661723650_3443260515105636352_o.jpg
8. března 2021

Resumé 21. zasedání zastupitelstva města

Takto hutné jednání už dlouho nebylo. Hodně připomínek opozice se sice týkalo spíše formálních detailů než obsahu jako takového, ale i přes tuto konstruktivní kritiku se dnešní zasedání protáhlo „jen“ do 19 hodiny. Neslo se v duchu několika klíčových bodů: Schválení SECAPu, schválení výsledku tendru na dodávku vody ve městě, směna pozemků umožňující propojení TESCO - KAUFLAND a odvolávání místostarostky města.

static/media/zastupitelstvo2.jpg
31. srpna 2020

Shrnutí zasedání zastupitelstva 31.8.2020

První poprázdninové zastupitelstvo přineslo především blok jednání o nových pravidlech dotačních programů a diskusi o parametrech naší spoluúčasti na vládním balíčku pomoci podnikatelům v COVID-krizi. Jednání skončilo skoro v rekordním čase i přes některé liché výtky našich největších opozičních fanoušků :)

static/media/zastupko2.jpg
29. června 2020

Shrnutí zastupka 29.6.2020

Předprázdninové zastupitelstvo mělo dle našeho klubu dva stěžejní body. Přeložku a fotbalisty. Situace okolo přeložky se natolik změnila, že jsme navrhovaný materiál nepodpořili. Dotace do sportu jsou proporčně o dost vyšší, než zbytek dotovaných aktivit, takže pro nás byla podpora nepřijatelná.

static/media/zastupko27.1.2020.jpg
9. března 2020

Zastupko 9.3.2020

Dnešní jednání zastupitelstva přineslo několik zásadních bodů: propojení Tesco - Kaufland, dotace Domácímu Hospicu Jordán a dlouze se debatovalo o městských grantech a jejich pravidlech. Propojení Tesco - Kaufland je roky řešená stavba, kterou však blokovala vlastnická struktura pozemků, které jsou pro stavbu zapotřebí. S řešením přišel jednatel firmy KOK, který připravil pozemkovou směnu, kterou by se předmětné pozemky dostaly do majetku města a to by pak bylo schopné propojení realizovat. Propojení potřebujeme a proto jsme materiál i přes drobné výhrady podpořili.