Roubíček-jiří
27. června 2024

Vrátili jsme olympiádu dětí a mládeže na jih Čech

V letošním roce se v našem kraji konala největší multisportovní akce v České Republice.

čelni-kandidati-jčk
19. června 2024

Jihočeští Piráti chtějí kraj bez korupce, bez kmotrů a pro Jihočechy

Jihočeské Piráty vede do letošních krajských voleb místostarosta města Písku a současný krajský zastupitel Josef Soumar. Spolu s dalšími čelními kandidáty Veronikou Kovářovou, Jiřím Roubíčkem, Zuzanou Kudláčkovou, Tomášem Posekaným, Kamilem Podzimkem a Sandrikem Bednářem dnes představil programové priority Pirátů do voleb. Chtějí se zaměřit například na dostupnost lékařské péče, ochranu přírody a kvalitní dopravní infrastrukturu.

roubíček_jiří
23. května 2024

I volnočasová hřiště si zaslouží podporu kraje

Měla by být v každém malém městě či vesnici venkovní posilovna? Mohla by! Možná se to zdá jako sci-fi, ale dnes již celkem běžně existují workoutová hřiště, kde si své tělo může protáhnout kdokoli, kdo má chuť – a roli posilovny nebo tělocvičny tak dokážou alespoň částečně nahradit.

cb-tabor
23. května 2024

Evropská tour přijela do Českých Budějovic a Tábora

Pondělí 20. května patřilo v Táboře a v Českých Budějovicích Pirátům. Do jižních Čech totiž přijeli kandidáti do Evropského parlamentu. Rozdávali jsme s nimi Pirátské listy i úsměvy. V tomto článku navíc najdete i odkaz ke stažení aktuálních Pirátských listů.

bannery grafika23-ilustrační
12. března 2024

Hledáme dobrovolníky: Objednejte si zdarma pirátskou plachtu a podpořte nás!

Také v letošním roce budeme mít k dispozici bannery s našimi kandidáty, a to jak na jarní volby do Evropského parlamentu, tak na podzimní krajské volby.

Martin mareda
7. března 2024

Martin Mareda: Máme odvahu zastat se těch nejohroženějších!

V sociální oblasti zastupitelský klub Pirátů ostřížím pohledem dohlíží nejen na dotační tituly vyhlašované krajskou koalicí. Martin Mareda pro vás shrnul, jak situace s dotačními tituly v této oblasti vypadá.

7_jirka-roubicek-olympiada
7. února 2024

Jiří Roubíček: Olympiáda dětí a mládeže se po patnácti letech vrací do Jihočeského kraje

Dnes vám chceme představit, kdo se skrývá pod číslem tři na naší kandidátce do krajských voleb… Je to současný krajský zastupitel Jiří Roubíček z Tábora. Jeho hlavním tématem je cestovní ruch a sport. Mimochodem věděli jste, že nás letos v kraji čeká olympiáda? Konkrétně ta dětí a mládeže. Jirka si proto připravil článek právě o ní.

KF_tabor2
22. listopadu 2023

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.

debata_tábor
16. listopadu 2023

Zástupci vedení Tábora diskutovali s občany o bezpečnosti, odpadech i dopravě

V táborské knihovně se ve středu 15. listopadu konala beseda vedení města s občany. Tématy byly současné ožehavé problémy Tábora: bezpečnost, odpady a doprava. Zúčastnilo se přes 50 občanů.

Kf-pisek
5. října 2023

Zveme Vás na Krajské fórum v Písku!

Už tuto neděli 8. října 2023 zakotvíme v Písku! Čeká nás zde především důležitá debata s budoucími Pirátskými kandidáty na přední místa do krajských voleb.

hajenka_nechyba
27. září 2023

Pro hájenku Nechyba se konečně blýská na lepší časy

Hájenka Nechyba v krásném prostředí okolo obory Smolín je prázdná a víceméně nevyužívaná již více než 10 let. O využití a možnosti rekonstrukce této městské nemovitosti se od této doby nárazově diskutuje. Nyní to vypadá, že se zde konečně začne něco dít.

veronika_kovarova
2. července 2023

Jihočeští Piráti si zvolili nové vedení, předsedkyní se stala Veronika Kovářová

Novou předsedkyní krajského sdružení Pirátů se stala Veronika Kovářová, která dosud ve vedení jihočeského sdružení působila na pozici místopředsedkyně. Zároveň je také ve vedení krajského zastupitelského klubu a místního sdružení Strakonicko.

IMG_20230619_124829
27. června 2023

Václava Klecandu nahradil v radě a zastupitelstvu Tábora Jan Příbramský

Dosavadní táborský radní Václav Klecanda se rozhodl odstoupit ze své funkce radního a zastupitele. Jeho místo převezme Jan Příbramský.